BLOG

May 9, 2017

 
Za svítání,
na pasece, 
v rose ranní,
ležíme unaveni.
Jelen na to kouká udiveně,
i se svou laní,
obsazeno ?! 
kde věnovat se chtěli milování…

Kdyby tak jen jelen s laní, ale co když liška se vzteklinou, nebo divoké prase, o jiné havěti ani nemluvím! Romantika pod širákem je ale tak lákavá, představa pochodovat krajinou a na noc si najít krásné místo s výhledem na nebe, rozbalit spacák a zalehnout, no a pak si vzpomenout, že i doma, když mně pod peřinou něco štípe, mám hned pocit, že mi tam vlezl had nebo škvor a uvědomit si, že tomuhle nebezpečí jsem na zemi někde na kraji lesa mnohem, mnohem blíž.

Ano, zavřít se do stanu! A...

September 19, 2016

Z předešlých článků jsme se dozvěděli něco o tom, proč je fajn stanovat se stany Tentsile a také něco o pozitivních účincích kempování na naše zdraví.

Co však může být pro některé z nás trochu záhadou (a možná také otravou) je to, jak se na to naše kempování dobře zabalit. Ať už je to jenom víkendová záležitost nebo týdenní dovolená, je dobré se na tyto dny řádně připravit, abychom předešli nepříjemným záležitostem nebo nečekaným překvapením ‚místních obyvatel‘.

Proto jsem si pro vás dnes připravila krátkého kapesního průvodce, který vám může pomoci celou tuto ‚nevím-co-si-vzít-s-sebou‘ záležitost vyřešit a užít si tak zasloužený v...

September 5, 2016

Mnoho z nás si jako víkendovou alternativu vybíráme právě kempování, abychom tak alespoň na chvíli unikli ruchu velkoměsta anebo zažili nová dobrodružství se svou rodinou. Mnoho z nás také určitě ví, že kempování má velice pozitivní účinky na naše zdraví a může prodloužit náš život i o několik let.

Pojďme se tedy podívat, jaké výhody nám kempování může přinést (a že jich je teda hodně):

1. Čerstvý vzduch

Když strávíte většinu času ve velkoměstě, kde jediný čerstvý vzduch‘ tvoří výfuky od aut a spálený olej z thajské restaurace, oceníte trochu čerstvého vzduchu, který Vám nabízí okolní příroda. Navíc je vědecky dokázáno, že být na če...

August 21, 2016

Kdy jste naposledy spali pod stanem a na večeři si upekli špekáčky na otevřeném ohni? Možná už je to nějakou dobu, co jste vytáhli svou kempovací soupravu a vyrazili za pořádným dobrodružstvím. Nebo naopak jste milovníkem kempování? A dobrodružství pod stanem zažíváte skoro každý víkend, když to počasí dovolí? Ať je to tak nebo tak, není na to čas od času vyrazit do přírody a nechat si vyčistit hlavu na čerstvém lesním vzduchu a posunout své hranice zase o kousek dál. Nabrat ztracenou sílu a zavzpomínat na dětství strávené pod stanem na táboře nebo u babičky.

I přesto, že se teplé letní dny pomalu, ale jistě blíží ke konci a našim...

Please reload

©2016 by Dino. 

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle

TENTSILE.CZ

Jakub Koudelka

+420 606 293 048

info@tentsile.cz

IČO:04604385